Consent Preferences Sanat Altın Bileziktir Kompozisyon | Beyaz Okul

Sanat Altın Bileziktir Kompozisyon

Sanat altın bileziktir adlı atasözü için bir kompozisyon hazırladık! Atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlamı güçlendirmek, pekiştirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek için atasözlerine başvururuz.

Sanat Altın Bileziktir Kompozisyon

Bir insanın geçimini sağlaması için bir mesleğe sahip olması gerekir. Mesleği olmayan bir insan iş bulamaz, iş bulamadığı zaman ailesinin ve kendisinin geçimini sağlayamaz. Bir mesleğin ifade edilmesinde sanat kelimesi kullanılır. Yani bir kuaförün mesleği onun sanatıdır diyebiliriz. Diğer meslekler için durum yine aynıdır. Kişinin kendisini yetiştirdiği alan onu sanatıdır.

Atalarımız meslek sahibi olabilmenin önemini sanat altın bileziktir şeklinde bizlere aktarmışlardır. Bir kişinin hayatının devam edebilmesi için, geçimini sağlayabilmesi adına meslek sahibi olması gerekmektedir. Sağlam bir meslek sahibi sanatını en iyi şekilde yapan kişidir. Bu atasözü bizlere yapılan işte en iyi olabilmenin altın bilezik kadar değerli olduğunu ifade etmektedir.

Hayatını kuaför olarak devam ettirmek isteyen bir çocuk erken yaşta çıraklığa başlar. Çıraklıkta belirli bir dönem geçirdikten sonra kalfalığa, daha sonra da ustalığa geçerek artık bu işin erbabı haline gelir. Böylelikle kuaförlük mesleğini bir altın bilezik gibi koluna takarak, bu meslek sayesinde hayatını kazanmaya başlar. Mesleği konusunda gittiği her yerde iş bulabilir ve geçimini rahatlıkla sağlayabilir.

Sanat Altın Bileziktir Ana Fikri

Sanat altın bileziktir atasözünün ana fikri; Kişinin bir mesleğinin veya yeteneğinin olması gerektiğini anlatır. Kişinin elindeki meslek yada yetenek hayatını idame edebilmesi için çok önemlidir. Çünkü mesleği olmayan insan ailesinin ve kendisinin geçimini sağlayamaz.

Sanat altın bileziktir kompozisyon

Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir.


Sanat Altın Bileziktir Kompozisyon


Sanat Altın Bileziktir Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.