Consent Preferences Sigaranın Zararları Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Sigaranın Zararları Hakkında Kompozisyon

Bir kişinin kendisine verdiği zararı bir başkası kolay kolay veremez. İnsanın kendisine verdiği en büyük zararlardan bir tanesi sigara içmektir. Günde bir paket sigara içen bir insanın aylık cebinden çıkan para neredeyse ailesi ve kendisine ayıracağı gıda harcamaları kadardır. Maddi boyutunun dışında sağlığını da alt üst eden bir illettir.

Vücudumuza saymakla bitiremeyeceğimiz kadar zarar veren sigara, ne yazık ki ciddi bir şekilde bağımlılık yapmaktadır. İnsanın vücuduna zararlı maddelerin yavaştan girmesiyle damarlarda, kanda, akciğerlerde tahribat yapmaktadır. Zamanla insan vücuduna birçok sağlık problemi oluşturmaktadır. Erken yaşta ölüme bile götürdüğü herkes tarafından bilinmektedir.

Sigara içen birisi fazlasıyla maddi açıdan yıpranır. Her içtiği sigara ile vücuduna zararlı maddeler alır. İçtiği sigara dumanlarının üzerine sinmesiyle etrafında sigara içen insanlar tarafından bile kötü koktuğu için rahatsız kaynağıdır. Sigarayı bırakmak için saydığımız bu sebepleri daha da artırabiliriz. Günümüzde sigara bıraktırmak için pek çok imkan vardır. Ancak sigarayı ilk önce insanın beyninde kendi iradesiyle bırakma kararı alması gerekir.

Sigara içmek insanı aşama aşama sağlık bozukluğuna götürür.


Sigaranın Zararları Hakkında Kompozisyon


Sigaranın Zararları Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.