Sigaranın Zararları İle İlgili Yazı

Sigaranın zararları ile ilgili kompozisyon yazısı ile karşınızdayız. Sigara zararları konusunda kesin bilgiler arttıkça sigaranın zararları ile ilgili yazı, tanıtım, duyuru ve seminer gibi bilgilendirme çalışmaları yaygınlaştıkça sigara içme oranı da düşüyor.

Sigaranın başlıca zararları maddeler halinde:

  • Sigara insan sağlığına zararlıdır, Ölüme götürecek kadar etkili bir zehirdir. Solunum, dolaşım ve sindirim yollarını tahrip eder.
  • Sadece sigara içen değil çevresindeki insanlar, bitki ve diğer canlılarda zehirlenir. Sigara içen kişilerin yanında bulunan bir çok kişiye astım, bronşit tanıları koyulmuştur.
  • Sigara ekonomik açıdan da zararlıdır. Her ay belli bir miktar para resmen çöpe gider.
  • Sigara havayı kirletir
  • Sigara izmaritleri çevreyi kirletir.
  • Sigara içen kişinin üzerindeki ağır kokular çevreyi rahatsız eder.

Kısacası sigaranın zararları saymakla bitmez. Sigara bir zehirlenme aracıdır aslında tehlikeli ve sınırlanması gereken bir maddedir. Ancak yavaş yavaş zehirlediği ölüme götürdüğü için insanlar tam olarak tehlikenin farkına maalesef varamıyorlar.

Sigara içenlere uygun dille anlatmak, kampanyalar yapmak, teşvik etmek çok önemlidir. Bu satırları yazan beyazokul.com editörü olarak ben 15 sene boyunca sigara deneyiminde bulundum. Zor sandığım tiryakiliği bırakmanın üzerinden 5 sene geçti çok mutluyum. Sağlık bakanlığının sigarayı bıraktırıcı ilaçları sayesinde tertemizce yaşıyorum artık. Böyle uygulamalar her zaman olmalı.


Sigaranın Zararları İle İlgili Yazı


Sigaranın Zararları İle İlgili Yazı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.