Consent Preferences Şiir Kitabı Hazırlama Çalışması | Beyaz Okul

Şiir Kitabı Hazırlama Çalışması

Hemen hemen herkesin hayatının belirli bir döneminde, bir kitap basmak ve bunu maddi kaygı ile ya da kendi hayallerini gerçekleştirmek için dağıtma hayali vardır. Bu kitap, kimi zaman bir şiir kitabı, kimi zaman bir masal kimi zamansa bir hikaye kitabı olabilir. Ancak şiir kitabı, bunlar arasında duyguları en iyi betimleme biçimi olduğundan, daha fazla ön plana çıkarılmaktadır.

Gerçekten de insanlar, duygularını karşıya geçirmek için şiir kitabını basmak ister ve bunun için de bazı yolları takip eder. Biz de bir şiir kitabı nasıl hazırlanır ve şiir kitabı hazırlama süreçleri neler sorularına bu yazımızda cevap vermek istedik. İşte şiir kitabı hazırlama aşamaları…

Örnek Şiir Kitabı Hazırlama Çalışması

Öncelikle kaç sayfalık bir kitap bastırmak isteyeceğinize karar verip, bunun kaç adet basılacağına karar vermeniz gerekiyor. Bunları belirledikten sonra, her sayfaya genelde 1 şiir yazılmakla birlikte, sizin de hayalinizdeki düzen ne ise buna göre sayfada olması gereken şiir sayısını seçin. Daha sonra kapak resmini belirleyin. Kapak resmi genelde, şiirinizin hangi duygularla yazıldığını yansıtabilmeli okuyucuya. Renkler, görseller ve yazı boyutları…

Kitabın Bilgisayarda Yazılması ve Basılması

Bu aşamalardan sonra isminizi ve yayın tarihini kapağın en alt kısmına yazınız. Kitabı yazabilmeniz için Word dosyasını kullanmanız faydanıza olacaktır. Word dosyası daha sonra baskı ve yayın merkezine sunulacak ve bu daha kolay baskı imkanı sunacaktır.

A4 kağıdında genelde 11-12 punto bir yazı kalınlığı ve Calibri yazı stili ile hazırlanır. Ciltleme olup olmayacağına da siz karar vereceksiniz.

www.beyazokul.com


Şiir Kitabı Hazırlama Çalışması


Şiir Kitabı Hazırlama Çalışması
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.