Consent Preferences Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz? | Beyaz Okul

Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz?

Sokak hayvanları için neler yapabiliriz veya yaz aylarında, kışın hayvanları korumak için neler yapılabileceğimizi hiç düşündünüz mü? Örneğin su için kullandığımız büyük bir şaşal bidona 2-3 ay boyunca ekmek kırıntıları, simit parçaları, pideler, bisküvi vs gibi kuru unlu gıdaları nasıl muhafaza edip kanatlılara verdiğimi Hayvanları Korumak İçin Neler Yapmalıyız? adlı konuda anlatmıştık. Sizlerde bu şekilde hem israfı engeller hem de sokak hayvanlarını besleyebilirsiniz.

Özellikle gözlemlediğim kadarıyla kış aylarında tüm caddeler karla örtüldüğü için sokak hayvanları yiyecek bulmakta son derece güçlük çekmekteler. Soğukta ayazda bekleyen yavruların tek beslenme yerleri çöpler. Birde üstüne hasta oldukları zaman yiyecek bir lokma besine muhtaç oluyorlar. İşte bu yüzden kışın onların donmayacağı yaşam alanları oluşturabiliriz.

Veya yine soğuktan donmayacak kuru gıdaları, onların görebilecekleri bir yere bırakabiliriz. Gerçekten geçen gün ayağı sakat ve karla kaplı sokakta bir kedinin korka korka çöpte yiyecek araması beni derinden yaraladı.

Yaz aylarında ise sokak hayvanlarını korumak için sıcak ve susuzluğa çare olarak ağaç gölgelerine birer kase su bırakabiliriz. Kuşlar kediler köpekler… Emin olun ondan yudum yudum içmek isteyen bir çok canlı olacaktır. Çevremizde bulunan hayvanları korumak için neler yapabiliriz diye soran arkadaşlarımıza güzel çözümler var.

Peki ya sizce sokaktaki hayvanlar için başka neler yapılabilir?


Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz?


Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabiliriz?
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.