Consent Preferences Son Gülen İyi Güler Kompozisyon | Beyaz Okul

Son Gülen İyi Güler Kompozisyon

Son gülen iyi güler adlı atasözü için bir kompozisyon hazırladık! Atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlamı güçlendirmek, pekiştirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek için atasözlerine başvururuz.

Son Gülen İyi Güler Kompozisyon

İnsan hayatı boyunca birçok maratondan geçerek kendisine birçok tecrübe biriktirir. Hayatın her aşamasında belli bir sabırla çabalamak gerekir. Örneğin okul zamanında okul bitene kadar aynı istikrarla çabalayarak daha iyi iş imkanı elde edilebilir. Başarılı bir öğrenci okul döneminin ortasında nasıl olsa derslerim iyi diyerek çalışmayı bırakırsa, okul sonucunda istediği yeri kazanamayacaktır.

Atalarımız geçmişte bizlere bir başarıyı tamamen elde etmeden bırakmamamız için son gülen iyi güler diyerek güzel bir söz bırakmışlardır. Başladığımız bir işte rehavete kapılarak erkenden gülersek, işin sonuna geldiğimizde başarılı olamayabiliriz. İşin son kısmına kadar sabırla çalışanlar gerçekten mutlu olacaklardır.

Bir futbol müsabakasından örnek verelim. Takımlardan bir tanesi çok üstün oynadığı ilk yarıda iki veya üç farklı gol üstünlüğüyle soyunma odasına dönsün. Oyuncular nasıl olsa maçı kazandık çok iyiyiz diyerek sevinmeye başlasınlar. İkinci yarıda bu rehavet havasıyla rakibin farkı kapatıp maçı kazandığı bir durumda erkenden sevinerek maçı bıraktıkları için üzülecekler. Ancak rakip takım maçın sonuna kadar mücadele etmiş ve son gülenin iyi güldüğünü göstermiş olacaktır.

Son gülen iyi güler

Son Gülen İyi Güler Ana Fikir

Son güler iyi güler atasözünün ana fikri; Başarıya giden yolun istikrarla çalışmaktan geçtiğini anlatır. Kişi rehavete kapılıp çalışmayı yarım bırakırsa işin sonunda başarısız olur.

Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir


Son Gülen İyi Güler Kompozisyon


Son Gülen İyi Güler Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.