Consent Preferences Sora Sora Bağdat Bulunur Kompozisyon | Beyaz Okul

Sora Sora Bağdat Bulunur Kompozisyon

Sora sora bağdat bulunur adlı atasözü için bir kompozisyon hazırladık! Atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlamı güçlendirmek, pekiştirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek için atasözlerine başvururuz.

Sora Sora Bağdat Bulunur Kompozisyonu

İnsan her şeyi bilmek zorunda değildir. Ancak her zaman bilmediklerini öğrenme eğilimi içerisindedir. Bilmediği konularda bilgi almak isteyen insan başka kişilerle iletişim kurarak öğrenmek amacıyla diyaloga geçer. Tüm bunlar düşünüldüğünde insanın öğrenmeye ve öğrenmek için de iletişime geçmek zorunda olduğu sonucuna ulaşabiliriz.  Eğer bir konuyu bilmiyorsak; zamanında ve doğru kişiye giderek öğrenmeliyiz.

Atalarımız öğrenmenin ve zamanında sorular sorarak bilgi almanın önemini anlatmak için sora sora Bağdat bulunur sözünü kullanmışlardır. Kullanılan bu atasözü ile insanların bilgi almaktan ve başkalarına danışmaktan çekinmemesi, her zaman öğrenmeye açık olması vurgulanmıştır. Aslında her şeyi bilemediğimiz ancak öğrenmeye açık bir varlık olduğumuz kullanılan bu atasözü ile bir kez daha anlaşılmıştır.

Bir kadının yemek tarifi arayışını bu duruma örnek verebiliriz. Mesela birinde gördüğü yemeği çok beğenen kadın kendi evinde yemeği yaparak ailesiyle yemek ister. Öğrenmek amacıyla yemeği yapan kişiye tarifi sormalıdır. Eğer o kişi tarifi vermezse pes etmeden internetten ya da çevresindeki farklı kişilerden tarif hakkında bilgi almaya çalışmalıdır.

Sora sora bağdat bulunur kompozisyon

Sora Sora Bağdat Bulunur Ana

Sora sora bağdat bulunur atasözünün ana fikri;  Bilgi almaktan, başkalarına danışmaktan utanmamak, her zaman açık olmayı anlatır.

Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir


Sora Sora Bağdat Bulunur Kompozisyon


Sora Sora Bağdat Bulunur Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.