Consent Preferences Sorumlulukla İlgili Kompozisyon, Kısa | Beyaz Okul

Sorumlulukla İlgili Kompozisyon, Kısa

Sorumluluk en genel anlamda bireylerin yapması gereken ödevler, yapmak zorunda oldukları işlere verilen isimdir. Sorumlukluk sahibi olmamızın nedeni bizlere bazı özgürlüklerin verilmiş olmasından kaynaklanır. Yani özgürlüklere sahip olduğumuz için sorumluklara da sahip oluruz.

Örneğin hepimizin eğitim öğretim hakkı var, okula gitme özgürlüğümüz var. Ancak bunun yanında okulda devam zorunluluğu, ders çalışma, okulu temiz tutma gibi sorumluluklarımız da vardır. Sorumluluğumuz bulunduğumuz role, yani konuma, ortama göre değişir.

Örneğin doktor bir anneyi ele alalım…

Doktor anne mesai saatinde hastalara bakma sorumluluğuna sahiptir. İşe erken gelme, hastaları iyileştirme vs gibi sorumlulukları vardır. Eve geldiğinde ise kendi çocuğunun beslenme, giyinme, temizlenme vs gibi sorumluluklarını üstlenir.

Sorumluluklar üstüne aldığımız rolü sona erdirinceye kadar sürer. Yani yukarıda bahsettiğimiz annenin hastalara bakma ve işe devam zorunluluğu emekli olana kadardır. Yine https://www.beyazokul.com/ eğitim öğretim camiasına destek verme, öğrencilere kaynak olma, ihtiyaçlarını giderme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu sorumluluk beyaz okulun yayın hayatı devam edene kadar sürecektir.

Beyazokul.com


Sorumlulukla İlgili Kompozisyon, Kısa


Sorumlulukla İlgili Kompozisyon, Kısa
YORUMLAR

  1. Speakerajk dedi ki:

    baskı tarafından gerçekleştirilen

  2. Hakan Akyol dedi ki:

    Teşekkürler ?