Sporun Önemi Hakkında Kompozisyon

Vücudumuz bizim ömrümüz boyunca taşıdığımız, her işimizi yaptığımız, bizi biz yapan varlığımızdır. Bir ömür taşıdığımız bir şeyi en iyi şekilde koruyup muhafaza etmek de bizim elimizdedir. Vücudumuzu dinç ve sağlıklı tutmak için beslenme ve spor alışkanlıklarımıza çok dikkat etmeliyiz. Düzenli beslenen ve düzenli olarak spor yapan bir vücut sağlıklı kalacağı gibi sürekli aktif olduğundan paslanmaz.

Atalarımız işleyen demir pas tutmaz demişlerdir. Bu sözde anlatılmak istenen şey sporla aynı şeydir diyebiliriz. Vücudumuz yaşın ilerlemesiyle birlikte hem kilo alır hem de hareketsizliğin etkisiyle hantallaşır. Eklemler kireçlenir, kaslar zayıflar günden güne geri giden bir hale gelir. Bu etkilerin spor yaparak giderilmesi yani pasının silinmesi şarttır. Düzenli spor yapan bir vücut güçlenir ve hareketliliğini korur.

Genç bir insan için hareketlerde zorluk çekilmez ancak ilerleyen yaşlarda da hareket ederken güçlük çekmek istemiyorsak spor konusunda belli bir program çerçevesinde çalışmalıyız. En azından günlük belirli zaman dilimlerinde yürüyüş yapmalıyız. Spor yapmanın faydaları kendisini her dönemde gösterdiğinden spora hayatımızda özenle yer vermeliyiz.

Spor yapmanın önemi kısaca; sağlıklı olmayı sağlar, dinç olmayı sağlar, sosyalleştirir, hayattan tat almayı sağlar.


Sporun Önemi Hakkında Kompozisyon


Sporun Önemi Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.