Consent Preferences Su Testisi Su Yolunda Kırılır Kompozisyon | Beyaz Okul

Su Testisi Su Yolunda Kırılır Kompozisyon

Su testisi su yolunda kırılır adlı atasözü için bir kompozisyon hazırladık! Atasözlerinin dilimizdeki yeri önemi büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlamı güçlendirmek, pekiştirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek için atasözlerine başvururuz.

Su Testisi Su Yolunda Kırılır Kompozisyonu

Hayatımız boyunca birçok mücadeleye tanıklık ederiz. Verilen mücadeleler kimi zaman bireysel, kimi zaman ailesel, kimi zaman da toplumsal olabilir. Ancak hangi konuda mücadele verilirse verilsin önemli olan o mücadele içerisinde doğru hareketlerde bulunmaktır. Eğer yanlış ve kötü olan yolu problemleri çözmede kullanırsak illa ki yanlışlığın cezasını çekeriz, başımıza kötü olaylar gelebilir.

Atalarımız problemleri çözerken her zaman doğru yoldan gitmemiz gerektiğini, yanlış yoldan gidildiğinde illa ki olumsuzluklarla karşı karşıya kalacağımızı ifade eden su testisi su yolunda kırılır sözünü kullanmışlardır. Hayatı boyunca insan birçok zorlukla karşılaşsa da bu doğaldır. Ancak kişinin karşılaştığı zorlukları aşmak için en kısa ve en kötü yolu kullanmayı tercih etmesi başına daha büyük sorunları getirecektir.

Maddi açıdan sıkıntı çeken bir aileyi düşünelim. Ailenin oğlu bu maddi sıkıntıları gidermek için kısa bir süre iş arasın. İş bulsa da düşük ücret versinler ya da o işin şartlarını beğenmesin. En sonunda maddi sıkıntıları gidermek için çare olarak hırsızlığa başvursun. İlla ki bir gün yakalanacak ve sonunda hapse götürülecektir. Başına yoksulluktan daha büyük sıkıntı gelecektir.

Su testisi su yolunda kırılır

Su Testisi Su Yolunda Kırılır Ana Fikir

Su testisi su yolunda kırılır atasözünün ana fikri; Hayatta bazen zorluklarla karşılaşırız. Zorluğu çeken insan kısa ve kötü yolu seçmesi ve sonrasında başına gelebilecek daha büyük sorunlarla karşılaşmasıdır.

 

Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir


Su Testisi Su Yolunda Kırılır Kompozisyon


Su Testisi Su Yolunda Kırılır Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.