Consent Preferences Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar Kompozisyon | Beyaz Okul

Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar Kompozisyon

Sürüden ayrılanı kurt kapar adlı atasözü için bir kompozisyon hazırladık! Atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlamı güçlendirmek, pekiştirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek  için atasözlerine başvururuz .

Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar Kompozisyonu

Toplum; aynı emeller ve sebepler üzerinde bir araya gelmiş insan topluluğudur. Bu tanımdan da anlaşılmak üzere bir arada olmak, aynı amaç için ortak eylemler yapmak aslında en kuvvetli bir olgudur. Çünkü toplum nasıl bir arada olduğunda ve ortak şekilde hareket ettiğinde güçlüyse; insanlar da grup halinde hareket ederek daha olumlu sonuçlar alabilir.

Atalarımız insanların birbiriyle eşgüdümlü olarak hareket etmesini ve kesinlikle oluşturdukları gruplardan ayrılarak başka bir karar vermemesi gerektiğini anlatan sürüden ayrılanı kurt kapar sözüyle anlatmışlardır. Belli bir süre içinde bulunduğu grupla hareket eden daha sonra gruptan ayrışan kişiler tek başına verdikleri kararlarla kendi aleyhine olan sonuçlar elde ederler. Böylece yaşamları için yanlış bir karar vermiş olurlar.

Hiç bilmedikleri bir yere giden kişileri düşünelim. Bu kişiler birbirleriyle hareket etmeli, ne yapacaklarını, nasıl davranacaklarını ortak olarak karar vermeli. Eğer içlerinden biri aralarından ayrılır ve tek başına karar vermeye kalkarsa genellikle yanlış kararlar verecektir. Böylece gruptan ayrılarak aslında kendisi için yanlış bir davranış yapmış olacaktır.

Sürüden ayrılanı kurt kapar

Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar Ana Fikir

Sürüden ayrılanı kurt kapar atasözünün ana fikri; Bulunduğu gruptan ayrı hareket eden insanlar için bu atasözü kullanılır. Bulunduğu gruptan ayrılan kişi kendi yaşamı için yanlış karar vermiş olur.

Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir


Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar Kompozisyon


Sürüden Ayrılanı Kurt Kapar Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.