Tanıtım Yazısı Örnekleri

Beyazokul.com’a gelen yazı isteklerinin içerisinde ön sıraları alan “bir tanıtım yazısı örneği” hazırlamanın sırası geldi. Sevgili beyazokul.com ziyaretçileri bilir ki bizler eğitime katkı olabilecek her isteğin karşılanması için elimizden geleni yapmaktayız. Yazımızın devamında bir şirket tanıtım yazısı örneği bulacaksınız. Örnek tanıtım yazısı sadece firma tanıtım yazısı olarak değil bütün alanlarda geliştirilerek kullanılabilir. Örnek tanıtım yazısını inceleyerek, bir tanıtım yazısı nasıl yazılır sorusuna da yanıt bulmuş olacaksınız.

Tanıtım yazıları, sizin veya firmanıza ait herhangi bir ürün için olabileceği gibi başkalarına ait ürünler içinde yazabileceğiniz çok önemli bir yazı türüdür. Tanıtım yazısında temel bakış,  mesajın alıcıya doğru ve etkili bir şekilde ulaşması olacaktır. Tanıtım yazıları, kitaplardan tutunuz da bir sanatçıya ait resim sergisi hatta tek bir tablo, bir şehirin veya köyün tanıtımı, dinsel bir mekanın tanıtımına kadar daha bir çok alanda yazılabilir.

Tanıtım yazıları ticari amaçla hazırlanabildiği gibi tamamıyla hobi düzeyinde veya gönüllülük zemininde de yazılır. Günümüzde çoğunlukla kitap tanıtımları, sanatsal dır ve herhangi bir maddi beklentiye dayanmaz. Bununla birlikte ticari kuruluşların ürünlerinin tanıtımı ticari amaçla yazılmaktadır.

Tanıtım yazıları, tanıtılacak ürünün çeşidine ve tanıtım yazısının amacına göre çeşitli biçimlerde yazılır. Bununla birlikte her tanıtım yazısının belli bir kalıbı vardır. Temel olarak tanıtım yazısı, ürünün alıcı kimselere en kısa şekilde en anlamlı ve en çarpıcı biçimde hazırlanmalıdır. Az sözcükle çok şey anlatmak gibi. İlginçtir ki günümüzde reklamcılık sektöründeki yazarların aynı zamanda şiir de yazdığını duyuyoruz.

Örnek bir  Firma Tanıtım Yazısı:
Alsan Alüminyum Döküm 30 yılı aşan üretimi boyunca sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi, siz değerli müşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyar. Kurulduğu günden itibaren alüminyum dökum konusunda üretim yapan uzman kadroya sahip olan şirketimiz;

Levent’ler, Flanslar, Sus eşyaları, Uçak, Tank parçaları, Manifoldlar, Valfler, Silindir basları, Dişli kutuları, Otomobil motor blokları, Fren parçaları, Sulama sistemlerine ait dirsek ve ara bağlantı elamanları, Su soğutma kulelerine ait havalandırma pervaneleri, alüminyum ve PVC doğrama makineleri parçaları, Tekstil fabrikaları için klima fanları, Tekstil, Elektrik ve Havalandırma sitemlerine ait muhtelif parçaların dokum isini yapmaktadır.

Hizmetlerimiz dokum sonrası ; Kesme, kumlama, vibrasyon, torna, CNC isleme, yıkama ve kurulama, paketleme ve yurt içi ve yurt dışı lojistik operasyonlarını da kapsamaktadır.

Orta ölçekli bir işletme olmasına rağmen kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede dokum sektöründe tanınmış ve bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir.

Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet, zamanında teslim ve uygun fiyat olmuştur.

Üretimde başarı ve sürekliliğin teminatı hizmette dürüstlük ve kalitedir prensibiyle çalışan Alsan Dokum, gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.

İsmail Naçar
Alsan Dokum San. ve Tic Ltd. Sti.

Ferhatpasa Cad. Asil San. Sit. 2. Blok No. 112-113 Topcular – İstanbul
Tel: 0212 613 8953 Fax: 0212 613 5732
e-mail : ….
web: …

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

25 Cevaplar

 1. Sevgi dedi ki:

  Teşekkürler. Tanıtım yazısı yazmak çok önemli bir iştir.

 2. Aslan Kumbasar dedi ki:

  paylaşım için teşekkür ederim, sitem için yararlanacağım bi örnek oldu

 3. Webkantin dedi ki:

  Kendi sitelerimiz içinde fikir edinmiş olduk teşekkürler.

 4. savaş adyın dedi ki:

  Rafting Tesisim Hakkında tanıtım maili hazırlmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 5. Orhan Özdemir dedi ki:

  Merhabalar, Paylaşımınız için teşekkür ederiz.
  Yalnız bu yazıdan faydalanacak kişiler için bir şeyler söylemek isterim; Eğer sadece esinlenecekseniz tabiki söyleyecek bir şeyim yok ancak birebir yazının aynısını alıp sadece isimleri değiştirip kullanacaksınız pek de etik ve kaliteli bir yazı ortaya çıkmayacaktır.

 6. Sevgi Öztürk dedi ki:

  Bu yazıdaki tanıtım yazısı yazma metni, örnek verilerle hazırlanmış ve oldukça yararlı bir yazı olmuş. Bununla birlikte Tanıtım yazısı işini profosyonel anlamda düşünenler için metin Yazarlarıyla görüşmeleri mantıklı olacaktır.

 7. Denis dedi ki:

  Almanya’da kendi döner işletmemin tanıtımını internet üzerinden yapmak istiyorum. Ücret karşılığında Almanca Türkçe tanıtıtımı etkili ve profosyonel tarzda yapacak kişiler buraya not bırakabilirler.

 8. Figen dedi ki:

  Tanıtım Yazısı profosyonel bir iştir. Verdiğiniz örnek çok güzel. Tabi bunları kalıp olarak düşünmek yanluş. Sektör olarak tanıtım, reklam işi çok dinamik ve günce olmalıdır. Üst düzey bir kültürel donanım gereklidir. sanattan siyasetten ve teknolojiden anlamak gereklidir. Güncel olayları bire bir izlemelidir..

 9. Emre dedi ki:

  Sayın BeyazOkul, eğer teklif gelirse ben de yazmak isterim. Tanıtım yazısı ve reklam metni hobim benim.

  Örnek Çalışmalarım
  Kombi Tanıtım Slogan Örneği:
  Soğuk bir kış sabahında sıcak bir gülüşle uyanmak!

 10. Hamza dedi ki:

  Teşekkür ederim vermiş olduğunuz örnek için.

 11. Bengü dedi ki:

  Tanıtım yazısı örnekleri vermişsiniz ya, ben onları olduğu gibi kullansam sorun olur mu? Çok teşekkür ederim.

 12. Mental Aritmetik dedi ki:

  Güzel bir tanıtım yazısı örneği olmuş teşekkürler. Elinize sağlık

 13. tanıtım yazısı dedi ki:

  Bilgi gerçekten faydalı oldu. Teşekkürler.

 14. enes imamoğlu dedi ki:

  bu kadar uzun tanıtım mailini kanımca kimse okumaz ….

 15. Özgür Yavuz dedi ki:

  Emeğinize sağlık, teşekkürler

 16. Marif dedi ki:

  Çok değerli fikirler, güzel örnekler… Bu yazıyı okuyup ta tanıtım yazısı hazırlayamayacak olan var mıdır acaba :)

 17. Basit Sözler dedi ki:

  Bu güzel paylaşım için teşekkürler.

 18. sahibibilircom dedi ki:

  Güzel bir paylaşım olmuş, firmalar içinde baya açılayıcı olmuş aslında. Kimi arkadaşlar var ki; anahtar birkaç kelimesini ctrl+v ile sayfalarca doldurup gönderiyorlar :D

  Teşekkürler tekrardan.

 19. Selin dedi ki:

  Tanıtım yazılarının web siteleri için SEO özellikli olanların özelliklerini ve püf noktalarını yazabilir misiniz?

 20. BeyazOkul dedi ki:

  firma tanıtım yazısı örnekleri yazımızı kaynak göstermeden yayınlayan sitelerin Google bildirimi yapılacaktır. İlgili sitelerin beyazokul.com’daki ‘firma tanıtım yazısı örnekleri’ başlığı altındaki yazıları copy paste yaparak kendi yazılarıymış gibi yayınlamaları etik değildir.

 21. Başak ncr dedi ki:

  Çok teşekkürler teknoloji tasarım dersin için çok faydalı olacak

 22. burak dedi ki:

  hocam tanıtım yazısı sitenin neresine yazılıyor

 23. Zeynep dedi ki:

  Bu kadar açıklayıcı ve kilit bilgileri paylaşmış olmanızdan dolayı sizi kutluyorum. Oldukça açıklayıcı ve tatmin edici örnekler de cabası… Tanıtım yazısı nasıl yazılır için önemli bilgiler bunlar.. Teşekkür ederim.

 24. Hayri Betik dedi ki:

  Tanıtım yazısı yazar mısınız, ücret karşılığı?

 25. Sezgin dedi ki:

  tanıtım yazısı örneğiniz bile çok yararlı olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir