Consent Preferences Tarım ve Hayvancılığın Önemi Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Tarım ve Hayvancılığın Önemi Hakkında Kompozisyon

Ülkemizde coğrafi olarak çok güzel bir iklim yaşanmaktadır. Dört ayrı mevsimi yaşayabildiğimiz geniş topraklara sahibiz. Ülkemizdeki toprakların büyük bir kısmı tarıma yatkın arazilerden oluşmaktadır. Cumhuriyetin ilk yıllarından zamanımıza kadar ülkemizde tarım ve hayvancılık konusunda çok çeşitli adımlar atılmaktadır. Ülkemizde ihtiyaç duyduğumuz tarım ürünlerinin büyük çoğunluğunu kendimiz üreterek yurt dışına da satabilmekteyiz.

Sağlıklı beslenebilmek için organik tarıma özen göstermeliyiz. İlaç ve suni gübrelerin tarımda olmaması insan sağlığı açısından çok önemlidir. Hayvancılık açısından da organik olmayan bitkilerin hayvanlara daha sonra da insanlara bulaşma durumu olduğundan tarım konusunda hassas davranış sergilenmesi gerekmektedir.

Ülkemizde geniş toprakların tarıma yatkın olması sebebiyle doğru arazilere doğru ürünlerin ekilmesini başarabilirsek ciddi kazançlar elde edebiliriz. Aynı zamanda yaşayan herkesin uygun fiyatlarda gıda tüketmesi de böylelikle sağlanmış olacaktır. Tarımın dışında yeterli sayıda hayvancılıkla uğraşan olursa bu sayede de et fiyatlarının düşerek herkesin et alması kolaylaşacaktır. Ülkemiz açısından tarım ve hayvancılığın desteklenerek bu destek sonucunda her bireyin fayda görmesi sağlanabilir. Hem uygun hem de sağlıklı beslenmek için tarım ve hayvancılığa önemi artırmalıyız.

Üretmeden, çalışmadan varlığını sağlayabilen bir toplum yeryüzünde ayakta kalamaz.


Tarım ve Hayvancılığın Önemi Hakkında Kompozisyon


Tarım ve Hayvancılığın Önemi Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.