Consent Preferences Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Kompozisyon | Beyaz Okul

Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Kompozisyon

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır  atasözü için  bir kompozisyon hazırladık! Atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlatımı güçlendirmek, pekiştirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek  atasözlerine başvururuz.

Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Kompozisyonu

Allah’ın bize verdiği dili ve konuşma yeteneğini istediğimiz gibi kendi irademizle kullanabiliriz. Kimi zaman tatlı sözler söylemek için kullandığımız bu yeteneğimizi, kimi zaman tartışmak, sert sözler söylemek için kullanmayı tercih ederiz. Ancak toplum tarafından kabul görmek, hayatımız boyunca yalnız kalmamak için dilimizle tatlı sözler kullanmaya özen göstermeliyiz. Aksi halde genellikle toplumdan dışlanan bir kişi oluruz.

Atalarımız söylediğimiz sözlerin çok önemli olduğunu ve mutlaka tatlı, gönül okşayan kelimeler kullanmamız gerektiğini anlatan tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır sözünü kullanmışlardır. Aslında en sinirli anlarda bile dilimizden çıkan tatlı sözlerin, gönül alan kelimelerin çok önemli olduğu anlatılmak istenmiştir. Ne kadar yumuşak bir ses tonuyla, tatlı kelimeler kullanırsak o kadar sevileceğimiz izah edilmiştir.

Günlük hayatta birçok zaman kavga ve tartışmaların içerisinde yer alabiliriz. Ancak önemli olan en kızgın ve hararetli tartışmalarda bile tatlı dili kullanmaktır. Eğer siz kelimelerinizi daha naif şekilde tercih ederseniz; o kişi sizinle tartışmayı bırakacak ve size hak vermeye başlayacaktır. Bu konuda emin olabilirsiniz.

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır

Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Ana Fikir

Sinirli bir insanı sakinleştirmek için tatlı tatlı konuşmanın ve gönül alan cümlelerin kullanılmasının gerektiğini anlatmaktadır.

 Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir


Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Kompozisyon


Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.