Consent Preferences Teknoloji Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Teknoloji Hakkında Kompozisyon

Günümüzde teknoloji takip etmek oldukça zor olmaya başladı. Her gün yeni bir cihazın üretilerek tanıtıldığını görmekteyiz. İyi bir amaçla yapılmış cihazlar, toplumun yaşamını kolaylaştırır ve bizlere pek çok fayda sağlar. Özellikle günlük yaşamımızda bilgisayar ve akıllı telefonların kullanımı çok yüksek düzeylere ulaşmaktadır. Teknolojik gelişmelerin geldiği bu noktada internetin de etkisiyle dünyanın herhangi bir yerinde olan olaylar anında herkes tarafından duyulabilmektedir.

Teknolojik gelişmeleri takip eden ve bu teknolojinin üretiminde pay sahibi olan ülkelerin kalkınması ve büyük gelirler elde etmesi söz konusudur. Ülkemizin gelişiminde pay sahibi olabilmemiz için zamanın gerektirdiği şartlarda teknolojiyle barışık olarak, daha iyilerinin yapılabilmesi konusunda çok çalışmalıyız.

İnsan hayatını kolaylaştıran teknolojileri keşfetmek için kendimizi en iyi şekilde geliştirmeliyiz. Dünyada teknoloji sadece iyi insanlar tarafından kullanılmamaktadır. Silah üretimi konusunda da ilerleyen teknolojik gelişmeler ülkelerin silah gücünü etkilemektedir. Teknoloji konusunda geri planda kalan bir ülke diğer ülkelerin ürünlerini pazarladığı tüketici olarak kalacağından geri planda kalmamak ve dünya üzerinde söz sahibi olabilmek için gelişmelerin içinde yer almak önemlidir.

Teknoloji hayatımıza 2 çeşit etkide bulunur. Hem hayatımızı kolaylaştırır ve daha yaşanılabilir hale getirir; hem de daha katlanılmaz, sağlık ve sosyal alanlardan bizi yoksun bırakacak durumlara sokar. Hayatta bir çok alanda (ulaşım, eğitim, ticaret, sağlık vb) teknolojiden faydalanırız. Ancak yeri gelir teknolojik ürünler sağlığımızı bozar, hatta sosyal hayattan izole olmamıza neden olur.


Teknoloji Hakkında Kompozisyon


Teknoloji Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.