Teknolojinin Zararları Hakkında Kompozisyon

Dünya üzerinde bazı ilerlemeler olurken bu ilerlemelerin aksine geriye giden önemli şeyleri de görmekteyiz. Her geçen gün ilerleyen teknolojiyi ele alalım. İletişim araçları, internet, akıllı cep telefonları derken hayatımıza birçok yenilikler girdi ve zaman ilerledikçe daha yeni modelleriyle girmeye de devam ediyor. Ancak bu gelişmelerin zararları da bulunmaktadır. İnternet ve sosyal medya insanlar arasında yüz yüze iletişime ciddi zarar vermektedir.

Zararlı alışkanlıklar arasında sayabileceğimiz duruma gelen teknolojik ürünler hayatımıza pek çok sıkıntıyı da beraberinde getirmektedir. Her geçen gün yenisi çıkan oyunlar, öğrencilerin derslerine yeterince özen gösterememelerine yol açmaktadır. Sosyal medyanın cazibesi insanların çok fazla zamanını çalarak esas yapmaları gereken görevlerden alıkoymaktadır. İnsanlar iletişimde olumsuzluklar yaşamakta ve adeta birer a sosyal olarak gelişim göstermektedir.

Bunların yanı sıra gelişen teknoloji yüzünden insan gücüne olan ihtiyaçlar azalıyor ve işsizlik artmaya devam ediyor. Normalde insana hizmet eden teknoloji diğer yandan yine insana verdiği zararlarla ön plana çıkıyor. Bir ürüne ulaşmamız günümüzdeki üretim hızı sayesinde çok kolaylaşmıştır. Ancak makine sistemlerinin üretimde insandan daha hızlı seri şekilde kullanılmasıyla işsizliğe yol açarak da zarar vermektedir.


Teknolojinin Zararları Hakkında Kompozisyon


Teknolojinin Zararları Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.