Consent Preferences Temizlik İle İlgili Kompozisyon | Beyaz Okul

Temizlik İle İlgili Kompozisyon

Temiz olmak insan sağlığı açısından çok önemlidir. Bir kişinin temizliğine özen göstermemesi sonucu oluşacak durumlardan bir tanesi de hastalık kapmasıdır. Kaptığı hastalığı çevresindeki insanlara bulaştırabileceği, vücut direncinin kaybolması ile kendi sağlığını da etkileyeceğini bilmesi gerekir. Temizlik konusunda kültürel olarak büyüklerimiz tarafından ciddi kazanımlarımız bulunmaktadır. Mesela temizlik imandandır deriz çünkü dinimiz de temiz olmamızı ister.

Temizliği sadece bireysel bazda değil genel itibariyle düşünmemiz gerekir. Kendimiz kişisel temizliğimize özen gösterir, çevreye özen göstermez ve kirletirsek oluşan kirlilik yine bize zarar verecektir. Temizliği parçalara ayırmak yerine bir bütün olarak ele almalı ve uygulamalarımızı bu şekilde yapmalıyız.

Kendi sağlığımızı ve çevremizdeki sevdiğimiz insanların sağlığını önemsiyorsak, temizlik konusunda hassasiyet göstermeliyiz. Kendimizi ve çevremizi bireysel olarak korur ve bu durumun önemini de diğer insanlara aktarabilirsek aynı hassasiyetle büyük bir başarı elde edilecektir. Aksi takdirde tek başımıza çırpınarak sadece kendimizi beli bir ölçüde koruyabiliriz. Bir kişinin çabaları büyük bir kitleyi etkileyebileceğinden örnek bir davranışla güzel işlere adım atabilir ve bunu herkese aşılayabiliriz.


Temizlik İle İlgili Kompozisyon


Temizlik İle İlgili Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.