Consent Preferences Tilkinin Dönüp Dolaşacağı Yer Kürkçü Dükkanıdır Kompozisyon | Beyaz Okul

Tilkinin Dönüp Dolaşacağı Yer Kürkçü Dükkanıdır Kompozisyon

Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır atasözü için bir kompozisyon hazırladık! Atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlatımı güçlendirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek için atasözlerine başvururuz.

Tilkinin Dönüp Dolaşacağı Yer Kürkçü Dükkanıdır Kompozisyonu

Meslekler zor ve meşakkatli bir şekilde edindiğimiz işlerimizdir. Kolay elde edilmediği için edindiğimiz meslekleri terk etmemiz oldukça zordur. Yıllarca eğitim almış, deneyim elde etmiş insanlar işyeri değiştirdiğinde bile sıkıntı yaşayabilirler. Uyum problemi yaşayan insanlar kaldı ki iş değiştirdiğinde daha büyük sorunlar yaşamaya başlar. Bu yüzden yaşadığı sorunlara daha fazla dayanamayarak tekrar eski işine dönerler.

Atalarımız insanların mesleklerine verdiği önemi ve alışkanlığı ifade etmek için tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır, sözünü kullanmışlardır. Böylece insanların mesleklerine gönülden bağlı olduklarını, o mesleği bıraktıklarında büyük bir üzüntü yaşayarak tekrardan mesleklerine geri dönüş yaptıkları anlatılmıştır. Mesleğine geri dönen kişi hemen üzüntülerini unutmaktadır.

Bu söze örnek olarak emekli olan kişileri verebiliriz. Emekli olan kişiler her ne kadar işlerini bıraksalar ve emekli maaşlarının tadını çıkarmak isteseler de bir süre sonra sıkılmaktadırlar. Sıkılan insanlar hemen mesleklerine geri dönmek için ya işyeri kurarlar, ya da çalışmak için bir işyeri arayışına girerler. Böylece yeniden kürkçü dükkanlarına geri dönmüş olurlar.

Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır

Tilkinin Dönüp Dolaşacağı Yer Kürkçü Dükkanıdır Ana Fikir

Yıllarca bir meslek üzerinde emek harcamış, deneyim elde etmiş insanların başka bir dala geçiş yaptığında uyum problemi yaşayacağını anlatıyor. Bu nedenle kişi kendi mesleğinin kıymetini bilmelidir.

Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir


Tilkinin Dönüp Dolaşacağı Yer Kürkçü Dükkanıdır Kompozisyon


Tilkinin Dönüp Dolaşacağı Yer Kürkçü Dükkanıdır Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.