Tırnağın Varsa Başını Kaşı Kompozisyon

Tırnağın varsa başını kaşı atasözü için bir kompozisyon hazırladık! Atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlatımı güçlendirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek için atasözlerine başvururuz.

Tırnağın Varsa Başını Kaşı Kompozisyonu

İnsanlar bir işe gireceklerse, bir konuda yeni bir atılım yapacaklarsa ya da bir okula başlayacaklarsa bu konuda kendilerine güvenmeleri gerekmektedir. Kendisine güvenmeyen ve başkasından medet uman insanlar ne yazık ki o giriştikleri işte ya başarı elde edemezler, ya da başarı elde etseler bile bir süre sonra tek başlarına kalabilirler. Kendinize girişim yapacağınız konuda güveniyorsanız o işe girmelisiniz, aksi halde size yardımcı olan bulunmaz.

Atalarımız kişilerin yeni bir karar alırken veya bir konuda atılım yaparken kendilerine olan güvenlerini test etmeleri gereken tırnağın varsa başını kaşı sözünü kullanmışlardır. Yeni bir karar alan kişi öncelikle kendine olan güvenine bakmalıdır. Eğer kendine güveni yoksa ya da tek başına bu kararı uygulayamayacağını düşünüyorsa başka kişilerden medet ummamalıdır. Tek başına yapamayacağı bir kararı uygulamaya almamalıdır.

Bir işyeri kurmayı düşünen kişi buna örnek verilebilir. Eğer kişi bir işyeri kurmak istiyorsa ancak maddi ya da manevi olarak işi tek başına yönetemeyeceğini düşünüyorsa, o işyerini kurmamalıdır. Çünkü en baştan başkalarıyla kendisine yardımcı olması için anlaşsa bile daha sonra sorun yaşayacaktır.

Tırnağın varsa başını kaşı

Tırnağın Varsa Başını Kaşı Ana Fikir

Eğer bir karar alınacaksa kişinin kendine olan öz güveni tam olmalıdır. Başkasına güvenerek bir yola girecekse hiç o yola girmesin daha iyi.

Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir.


Tırnağın Varsa Başını Kaşı Kompozisyon


Tırnağın Varsa Başını Kaşı Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.