Consent Preferences Türkiyedeki En Kalabalık Üniversiteler | Beyaz Okul

Türkiyedeki En Kalabalık Üniversiteler

Üniversite; eğitim hayatının son aşamasıdır. Bu aşamaya herkes geçemese de son dönemlerde yapılan yenilikler ve değişiklikler sebebiyle üniversite sınavını kazanarak farklı kurumlara giriş yapabilen gençlerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın girişimleriyle beraber her ile bir üniversite yapıldığından dolayı farklı şehirlere gitme sorunu da ortadan kalkmıştır.

Ülkemizde hizmet veren ve öğrencileri iş yaşamına hazırlayan üniversitelerin içerisinde bulunan öğrenci sayılarını değişiklik göstermektedir. En fazla öğrencinin bünyesinde okumasını sağlayan yani en kalabalık üniversiteler merak edilmektedir. Çünkü; bu üniversiteler verdikleri eğitimlerle ön plana çıkmakta ve daha çok tercih edilmektedir.

Türkiye’deki en kabalık üniversiteler arasında ilk sırayı Anadolu Üniversitesi almaktadır. Bu üniversite özellikle Açıköğretim Fakültesi sayesinde çok fazla öğrenciye üniversite okuma imkanı tanımıştır. 2686894 öğrencisiyle en kalabalık 1. Üniversite olmayı başarmıştır. İkinci sırada İstanbul Üniversitesi yer almaktadır. Bu üniversite 173190 öğrenciye okuma imkanı vermektedir.

Üçüncü sırada; Atatürk Üniversitesi vardır. Yine Açıköğretim Fakültesinden dolayı 155561 öğrencisiyle 3. Sırada yer almaktadır. 4. Sırada 792227 öğrencisiyle Selçuk Üniversitesi, 5. Sırada 77540 öğrencisiyle Sakarya Üniversitesi bulunmaktadır.


Türkiyedeki En Kalabalık Üniversiteler


Türkiyedeki En Kalabalık Üniversiteler
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.