Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur Kompozisyon

Ucuz etin yahnisi yavan olur atasözü için bir kompozisyon hazırladık! Atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi oldukça büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlatımı güçlendirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek için atasözlerine başvururuz.

Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur Kompozisyonu

Yaşadığımız ekonomik sıkıntılardan dolayı çoğu zaman bir ürün ya da hizmet alacağımızda en ucuz olanını tercih etmeye çalışırız. Pahalı olan ürünün verdiği ayrıcalıkla, ucuz olanın aynı olacağını ve arada hiçbir farkı olmayacağını düşünürüz. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü ucuza alınan ne ürün, ne de hizmet bize pahalısı kadar kalite sunmaz.

Atalarımız zamanında; ucuza alınan ürün ya da hizmetlere dikkat edilmesi gerektiğini belirterek bu ürünlerin sorun yaşatacağını anlatan ucuz etin yahnisi yavan olur ya da ucuz etin yahnisi olmaz sözünü kullanmışlardır. Eğer alacağımız bir ürünün bizlere tam olarak hizmet vermesini ve beklediğimiz isteklerimizi karşılamasını istiyorsak biraz daha pahalı olan seçeneği tercih etmemiz gerekmektedir. Aksi halde sorunlar yaşamamız kaçınılmazdır.

Kuaföre giderek saçını boyatacak olan bir kadını düşünelim. Evinin çevresinde birçok kuaför olabilir hepsine gidip yapacakları hizmet ve fiyat hakkında bilgi alabilir. Ancak en sonunda karar verirken yapılacak hizmetleri göz ardı edip fiyata odaklanırsa yanlış yapar. Fiyata göre karar verdiğinde muhtemelen ucuz olan kuaförü tercih edecektir. Ancak bu durumda istenilen renk yapılamayabilir, hatta saç bile yanabilir.

Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur Ana Fikir

Ucuza alacağınız hizmet veya ürün beklentilerimizi karşılamayabilir. O yüzden alacağımız ürünün yada hizmetin daha kaliteli olmasını istiyorsak biraz daha yüksek fiyattan kaçınmamalıyız.

Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir.


Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur Kompozisyon


Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.