Consent Preferences Vatan Sevgisi Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Vatan Sevgisi Hakkında Kompozisyon

Vatan bizim için sadece bir topraktan ibaret değildir. Üzerinde doğup, büyüdüğümüz atalarımızın mirası ve bizden sonraki nesilleri yetiştireceğimiz mabedimizdir. Atalarımız vatanımızı bizlere emanet edebilmek için her karış toprağı kanlarıyla sulamaktan bir an olsun kaçmamışlardır. Vatanın kutsal oluşundaki en büyük etmen de şehit kanlarının her karışına nüfuz etmesidir.

Vatanımızın üzerinde hür ve özgür bir hayat sürmek istiyorsak tıpkı atalarımız gibi mücadelemizi sürdürmeliyiz. Vatan topraklarını korumanın bir yolu da çok çalışarak modern gelişmeleri takip ederek ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi için çabalamaktır. Bilim konusunda ne kadar ilerde olursak, ülkemizin gücü de o kadar fazla olacaktır.

Geçmişten aldığımız emanet vatan topraklarını en az onların fedakarlıkları kadar büyük bir azimle koruyup gelecek nesillere teslim etmeliyiz. Gelecek nesillerimizin bilinçli bir şekilde yetişmesi, bilime olan inancıyla bir bütün olarak geliştirilmelidir. Vatanımız bizi biz yapan en önemli varlığımızdır. Vatansız bir millet kısa süre içerisinde diğer milletlerin esiri olarak kaybolur ya da asimile olarak özünü yitirerek başka bir milletin parçası gibi davranır.

Bayrağımız şehit ve gazilerimizin kanıyla kazanılmış bir bağımsızlık sembolümüzdür. Bayrağımız namus, bayrağımız şereftir. Yeryüzünde milletimiz var olduğu sürece dalgalanacaktır.

Vatan sevgisi hakkında değişik yazıları ayrıca sosyal bilgiler içeriklerinden edinebilirsiniz.


Vatan Sevgisi Hakkında Kompozisyon


Vatan Sevgisi Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.