Consent Preferences Vergi Haftası İle İlgili Yazı | Beyaz Okul

Vergi Haftası İle İlgili Yazı

Vergiler, bir ülkenin can damarlarıdır. Ayakta durmasını ve hizmetlerin devam etmesini sağlayan vergiler sayesinde, ülkeler geleceğe daha emin adımlarla yürür. Özellikle ülkemiz gibi katma değeri az olan ülkelerde, satışı yapılan ürünlerden vergilerin alınması, çok önemlidir. Bu yüzden yüksek vergi oranları kimi zaman devreye girebilmekte ve ülke ekonomisinin daha dik bir şekilde ayakta kalması sağlanabilmektedir. Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) gibi vergiler, bilinen ve akla ilk gelen vergi çeşitleridir. Bu vergilerin yanı sıra bazı kalemlerde de vergi çeşitlerine rastlanmaktadır.

İşte bu denli önemli bir noktada olan vergiler için Vergi Haftası kutlanmakta ve verginin toplumsa bilinci uyandırması sağlanmaktadır. Her yılın Şubat ayının son haftası ülkemizde Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde 31.si kutlanacak olan vergi haftası, 24 Şubat’ta başlayacak olup 1 Martta son bulacak.

Gençlerde ve çocuklarda vergi bilincinin uyandırılması adına bu haftada icra edilecek etkinlikler çok büyük anlam taşımaktadır. Özellikle okullarda ve eğitim merkezlerinde yapılan etkinlikler sayesinde, vatandaşlık hak ve ödevleri gençlere hatırlatılıp bu noktada bir bilinç uyandırılmaya çalışılmaktadır.

Şiirler, çeşitli görsel etkinlikler, tiyatro ve yazılar, bu bağlamda yapılan etkinliklerdir. Bu yıl da bu etkinlikler yapılarak, ülkemizin can damarı olan vergilerin düzenli bir şekilde ödenmesi amaçlanmaktadır. Bununla birlikte, vergi kaçakçılığının zararları konusunda da insanlar bilinçlendirilmektedir. Her türlü görsel ve yazınsal öğeler bu noktada kullanılmaktadır.

Beyazokul.com


Vergi Haftası İle İlgili Yazı


Vergi Haftası İle İlgili Yazı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.