Consent Preferences Yardımlaşma Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Yardımlaşma Hakkında Kompozisyon

Yeryüzünde hiçbir insan bir başkasından yardım almadan çoğu işini yapamaz. Herkesin belli alanlarda becerisi bulunurken, kimisinin doğuştan gelen veya şans faktörünün etkisiyle yetenekleri de vardır. Mühim olan insanların kendilerindeki imkanlar ile bu imkanı hiç olmayan insanların eksiklerini kapatabilmeleridir. Eksiklerin giderilmesi hususu yardımlaşmanın önemini ortaya çıkarmaktadır. Yardımlaşan insanlar birbirinin açığını kapattıklarından dışarıdan bakıldığı zaman kusursuz bir bütün gibi görünürler.

İnsanların birbiriyle yardımlaşması dediğimizde sadece belirli bir kısıtlama olmadan bunu birçok anlamda görebiliriz. Maddi açıdan gelir durumu iyi olanların, diğerlerine yardım etmesi, ya da bilgi durumu iyi olan birisinin diğerlerine ders vermesi gibi örneklerle açıklayabiliriz.

Günümüzde insanların daha fazla sanal olarak birbirleriyle bağlantı kurduklarını görmekteyiz. Eskisi gibi komşuluk ilişkilerini de göremiyoruz. Tüm bu yeni düzene rağmen insanların birbirlerine yardım etmelerinin gerekliliği önemini hiç yitirmemiştir. Halen insanların birbirlerinin eksiklerini kapatması gerekmektedir. Yardımlaşmak küçük olan parçaların birleşerek büyük resmi oluşturduğu bir çerçeve gibidir. Büyük resmi görebilmek için yardımlaşarak herkes birbirinin eksiğini gidermelidir. Yoksa sürekli küçük parçaları kaybederek büyük resmi oluşturmakta zorluk çekeriz.

Yardımlaşma Neden Önemlidir?

Yardımlaşma ve dayanışma olmadan sağlıklı bir toplum, huzurlu bireyler düşünülemez. Toplumun huzur ve mutluluk içerisinde yaşayabilmesi, insanların birbirine yardım edip destek olması ile mümkün kılınabilir.


Yardımlaşma Hakkında Kompozisyon


Yardımlaşma Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.