Consent Preferences Yaşlılar Haftası İle İlgili Yazı | Beyaz Okul

Yaşlılar Haftası İle İlgili Yazı

Her canlının yaşamının sonuna doğru yaşlanacağı gerçeği vardır. İnsanlar zaman içerisinde yılların azizliğine uğrar ve ihtiyarlamaya başlarlar. Yaşlanınca da aynı bir bebek gibi korunmaya ve kollanmaya ihtiyaç duyarlar. Çünkü artık eskisi gibi yaşlılar kendi gereksinimlerini karşılayamayazlar.

Giyinmeleri, yemek yemeleri, yürüyüşleri ve hatta hareketleri bile yavaşlamaya başlar. Ardından algılamaları zamanla azalır.

Yaşlılar Haftası İle İlgili Yazı

İşte Türkiye de bu nedenle her sene mart ayının 3. haftasında yaşlılar haftası olarak kutlanır. Programlar düzenlenir ve bizlerinde zaman içerisinde birer yaşlı olacağımızın farkına varılır. Bu nedenle okullarımızda yaşlılara yardım etmenin önemi sıklıkla paylaşılır. Şiirler ve yazılar okunur; resimler boyanır.

Beyazokul.com

Yaşlılara saygı ve sevgi göstermemiz gerektiğini beyaz okul olarak sıklıkla dile getiriyoruz. Onlar bizleri bu günlere kadar bin bir emekle getiren vefalı büyüklerimizdir. Zamanında nasıl bizleri koruyup kolladılarsa; tehlikeler karşısında tüm zorlukları göze alıp bizlere kol kanat gerdiyseler; bizlerde aynı şekilde onlara sahip çıkmalı ve saygıda kusur etmemeliyiz.

Yazımız sürekli başka siteler tarafından çalınmaktadır. Emeklerimiz karşısında umarım Allahtan gerekli cezayı alırlar. Büyük sandığımız mecralar buradaki yazıları kopyalayacak ve göz yumacak kadar aciz.  Galiba gerekli mercilere başvurarak bu işi kökten çözmeliyiz.


Yaşlılar Haftası İle İlgili Yazı


Yaşlılar Haftası İle İlgili Yazı
YORUMLAR

  1. Dinçer Demir dedi ki:

    Evet yazınız güzel olmuş. Gerçekten herkes uzun yaşamak ya da ölümsüz olmak istiyor. Bence insanlar ölümsüz olabilirler. Arkalarında bıraktıkları güzel eserlerle, yapıtlarla vb. ölümsüz olurlar. Bakın Heredod, Eflatun, Hipokrat, İbni Sina ve binlercesi ölümsüz olmuşlardır….