Consent Preferences Yaşlılar Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Yaşlılar Hakkında Kompozisyon

İnsan doğar uzun bir bebeklik ve ardından çocukluk dönemini yaşar. Küçük kendi ayakları üzerinde duracağı güne kadar büyüklerinin yardımına ihtiyaç duyar. Belli bir yaşa geldiği zamanda yaşlılık evresine girer. Herkesin bedeni ve kaderi aynı olmadığı için hangi zor şartları yaşayacağı beli olmaz. Yaşlanan bir kişi de tıpkı küçükler gibi bazı ihtiyaçlarını kendileri karşılayamazlar.

Belli bir yaştan sonraki büyüklerimiz için hassasiyet göstererek her daim yanlarında olmalıyız. Eksiklerini, yapamadıklarını gidererek hayatı daha rahat yaşamaları için çabalamalıyız. Tıpkı bebeklerin ihtiyaçlarını söyleyemedikleri gibi yaşlılarımız da bizlerden çekinerek söyleyemiyor olabilirler. Yaşlılarımıza karşı büyük bir şefkat ve özenle yaklaşmalı bu davranışları küçüklerimize de iyice öğretmeliyiz.

Hayatımız boyunca her evreyi sırayla yaşayıp, bizden önceki nesillerden öğrendiklerimize kendi yorumlarımızı katarak bizden sonrakilere aktarmalıyız. Bir gün yaşlanacağımızı unutmayarak yaşlılarımız konusunda tüm ihtiyaçlarının giderilmesi en önemli ödevlerimizdendir. Ayrıca onları yalnız bırakmayarak hayır dualarını almalıyız. Yaşlılarımızı ne kadar çok sever ilgi gösterirsek bizden sonraki nesillerimiz bu duyguyu alarak ileride kendileri açısından büyük bir örnek teşkil edeceğinden onlar da uygulayacaklardır.

Yaşlılara her zaman saygı göstermeli ve onlara yardım etmekten çekinmemeliyiz. Unutmamalıyız ki bir gün biz de yaşlılığın tadına bakacak ve küçüklerimizden saygı bekleyeceğiz. O nedenle yaşlılara iyi davranmalı, onlara saygı duymalı ve onlara yardım etmeliyiz.


Yaşlılar Hakkında Kompozisyon


Yaşlılar Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.