Consent Preferences Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır Kompozisyon | Beyaz Okul

Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır Kompozisyon

Yavuz  hırsız ev sahibini bastırır  atasözü için bir kompozisyon hazırladık! Öte yandan atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi oldukça etkilidir .Bir çok konuda sıkıştığımızda, anlatımı güçlendirmek ve içinde bulunan durumu en iyi şekilde ifade edebilmek için atasözlerine başvurabilirsiniz.

Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır Kompozisyonu

İnsan için hayatı boyunca karşılaşacağı pek çok zorluk vardır. Yaşadığı çevrede haklı olduğu veya birileri tarafından hakkının yenildiği birçok olay olacaktır. Öyle insanlar var ki bunlar için haksızlık yapmak bir görev haline gelmiştir. Yaptıkları haksızlıkları örtmek için bütün arsızlıklarını haklı olan kişiye karşı kullanırlar. Arsızlığı sayesinde haksızken kendisini haklı çıkarmayı başarabilirler.

Atalarımız arsız insanların haksız oldukları halde üste çıkabildiklerini yavuz hırsız ev sahibini bastırır sözüyle anlatmışlardır. Bu atasözünde bahsedilen yavuz hırsız, kötülük yapan arsız kişileri ifade etmek için kullanılmıştır. Ev sahibi olarak nitelendirilen kişiler ise masum olan tarafı anlatmak için kullanılmıştır. Yani arsız olan hırsızın, her ne kadar suçlu da olsa masum kişiyi suçlu çıkarabileceğini anlatmaktadır.

Kötülük yapmayı görev haline getirmiş insanlar ahlaksızlığı, edepsizliği sürekli yaptıkları için bu tür insanlarla muhatap olmanın kolay olmadığını bilmemiz lazım. Sürekli yalan söyledikleri için bizimle muhatap olduklarında yalan söylemeye alışık oldukları için bizi haksız çıkarmayı başarabileceklerdir. Böyle insanlardan uzak durarak, iyi insanlarla muhatap olmaya çalışmalıyız.

Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır Ana fikri

Bazı insanların haksız, yalancı, ahlaksız vs. oldukları halde kendilerini haklı çıkarmayı başardıklarını anlatıyor. Kötülük yapmayı kendine görev edinmiştir, böyle insanlar. Böyle insanlardan uzak durulmalıdır!

Atasözü Nedir?

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir.


Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır Kompozisyon


Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.