Consent Preferences Yaz Mevsimi Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Yaz Mevsimi Hakkında Kompozisyon

İnsan yapısı gereği kimisi soğuğu severken kimileri de sıcağı sever. Sıcağı sevenler için yaz mevsimi ülkemizde her yıl yaşadığımız dört mevsimden bir tanesidir. İklimimiz gereği yaz mevsimini sıcak ve kurak şekilde yaşarız. Aynı zamanda yaz aylarında birbirinden güzel meyvelerin tadını çıkarırız.

Yaz aylarında okullar tatile girerken tüm çocuklar için oyun ve eğlence zamanı başlar. Sıcağın etkisiyle dondurmaların çıkması çocuklar için ayrı bir güzellik demektir. Tatilde olan çocuklar gibi büyükler için de izin alarak tatil yapma günleri diyebiliriz. Pek çok kişi iznini sıcak günlerde kullanarak dinlenir, tatilini yapar. Tatil deyince maddi imkanı olanlar deniz ve havuzlara giderken Anadolu’da köylere gidilerek dinlenilir.

Yaz ayları herkes için yılın tüm yorgunluğunun atılması anlamına da gelmemektedir. Özellikle çiftçiler ve otel çalışanları açısından en yoğun çalışma dönemidir. İster dinlenenler açısından ister çalışanlar açısından yaz mevsiminin kendine has bir dinlendirici etkisi vardır. Güneşin etkisiyle haftada bir günde olsa doğa yürüyüşü veya pikniğe gidilerek hayatın yorucu yanları unutulabilir.


Yaz Mevsimi Hakkında Kompozisyon


Yaz Mevsimi Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.