Zararın Neresinden Dönersen Kardır Kompozisyon

Zararın neresinden dönersen kardır adlı kompozisyonumuz sizler için yardımcı bir kaynak niteliği taşıyacaktır. Özellikle ilk ve ortaokul öğrencilerinin faydalanabileceği bir kompozisyon örneğidir.

Zararın Neresinden Dönersen Kardır Kompozisyonu

Zararın neresinden dönersen kardır adlı kompozisyonumuz sizler için yardımcı bir kaynak niteliği taşıyacaktır. Karar verdiğimiz düşünceler, uyguladığımız fikirler bize bazen avantaj sağlarken; bazen de dezavantaja neden olmaktadır. Oluşan dezavantajlı durumlar nedeniyle hayatımız zarar görebilir. İnsan olduğumuzdan dolayı her zaman doğru kararlar veremeyiz ancak bize zarar veren dezavantajlı durumlarda ısrarcı olmamalıyız. Bir konunun bize zarar vermesi artık o konuyu hayatımızdan çıkarmak anlamına gelmelidir. Aksi halde uğrayacağımız zarar daha büyük olabilir.

Atalarımız gördüğümüz zararlarda ısrarcı olmamamız ve bize yarar sağlayan konulara odaklanmamız için zararın neresinden dönersen kardır, sözünü kullanmışlardır. Bu sözle bizlerin gördüğümüz zararlar karşısında daha az yara alabilmemiz için zarar gördüğümüz konuların üzerine gitmememiz gerektiğini anlatmaya çalışmışlardır. Bir kere zarar gördükten sonra bir daha görmem düşüncesiyle hareket edilmemesi gerektiğini vurgulamak istemişlerdir.

Bir iş kurmaya karar verip kurduktan sonra aylık gelir ve gider tablonuzu oluşturmanız gerekiyor. Oluşturulan tablolar bizim kar değil sürekli zarar etmeye başladığımızı gösteriyorsa o işletmeyi ayakta tutmaya çalışmanın bir anlamı yoktur. Daha fazla zarar görmemek, daha fazla kayıp yaşamamak için ya bizi zarar ettiren durumlardan kaçınmamız, ya da işletmeyi kapatmamız gerekmektedir.


Zararın Neresinden Dönersen Kardır Kompozisyon


Zararın Neresinden Dönersen Kardır Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.