Zararlı Alışkanlıklar Hakkında Kompozisyon

İnsanın yaşantısını kötü yönde etkileyen pek çok şey sayabiliriz. İnsana kötü etkisinden de öte zarar veren alışkanlıkları vardır. Zararlı alışkanlıklar genelde sigara, uyuşturucu gibi maddeler olarak bilinir. Ancak zararlı alışkanlıklar sadece bunlarla sınırlı değildir. İnsanı yararlı işlerinden alıkoyan bağımlılıkları da zararlı olarak nitelendirebiliriz.

Düzenli olarak yapmamız gereken işlerimiz veya görevlerimiz vardır. Öğrenci için derslerine çalışmak ve yüksek not almak, işe giden birisi için zamanında işe giderek işin gereklerinin yapılmasını örnek olarak verelim. Bizi yapacağımız işlerden alıkoyan sosyal medya, kötü arkadaş çevresi, yalan söylemek gibi olumsuz yönde etkileyen her şeyi sayabiliriz.

Hayatımız boyunca pişmanlık yaşamadan doğru adımlar atmak istiyorsak, alışkanlıklarımıza dikkat etmek zorundayız. Erken yaşlarda eğitim hayatımızı ileriki yaşlarda da iş ve aile yaşantımızın düzeninin bozulmaması için hayatımızda zararlı alışkanlıklara yer vermemeliyiz. Zararlı alışkanlıkları belirli sınırlar çerçevesinde tutmadan güncel ve genel olarak bizi olumsuz yönde etkileyecek olan her durum şeklinde nitelendirmeliyiz. Böylelikle esas sorunun zarar getirenler olduğunu bilerek karşımıza çıkacak tüm zararlılar karşısında tedbirli olabiliriz.

Ayrıca okumak isterseniz sigaranın zararları hakkında kompozisyon örneği de sitemizde bulunmaktadır arkadaşlar.


Zararlı Alışkanlıklar Hakkında Kompozisyon


Zararlı Alışkanlıklar Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.